Leśnicy prowadzą akcję sadzenia młodego lasu

  • 04.04.2019, 13:16 (aktualizacja 04.04.2019, 13:22)
  • Iwona Bryła
2019-04-04sadzenielasow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sadzenie młodego lasu to tradycyjna akcja Nadleśnictwa Starachowice, a sygnałem do jej rozpoczęcia jest początek wiosny. Co roku około milion nowych drzewek sadzonych jest na obszarze około 120 ha. Na zasobnych glebach preferowane są gatunki liściaste takie jak m.in. dąb, buk, brzoza, ale także drzewa owocowe.

Sadzenie nowych drzewek w miejscu wycinki starych to akcja mająca na celu wzbogacanie już istniejącego drzewostanu w pożądane gatunki. W Nadleśnictwie Starachowice co roku zagospodarowywanych jest w ten sposób około 120 ha lasu.

Leśników wspomaga też natura poprzez samosiejki drzew, niemniej to sadzonki wyhodowane przez człowieka stanowią podstawę zalesiania.

Jak mówi zastępca nadleśniczego Grzegorz Wachnicki w czasie nasadzeń preferowane są drzewa charakterystyczne dla pierwotnego stanu Puszczy Iłżeckiej. Co ciekawe są wśród nich nawet drzewa owocowe.

 

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 08.04.2019, 19:48
Super

Pozostałe