„Wrażliwi Społecznie”chcą referendum w sprawie planowanej Instalacji Odzysku Energii

  • 05.04.2019, 14:12 (aktualizacja 05.04.2019, 16:25)
  • Iwona Bryła
2019-04-05lewkowicz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za sprawą Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie” powraca temat planowanej budowy Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach. Organizacja inicjuje społeczną dyskusję na ten temat. Chce obiektywnej kampanii informacyjnej, a następnie referendum, w którym starachowiczanie mogliby się wypowiedzieć, czy popierają tę inwestycję, czy też są jej przeciwni.

Planowana przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach budowa Instalacji Odzysku Energii, czyli urządzeń produkujących ciepło i prąd z przerobionych odpadów komunalnych, to temat kontrowersyjny. Jedni widzą w nich ekologiczne i oszczędne rozwiązanie, inni nazywają „spalarnią śmieci” szkodliwą dla środowiska i ludzi. Potrzebę przekazania społeczeństwu obiektywnych wiadomości w tym zakresie widzi, działające od kilku miesięcy w naszym mieście, Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie”. Dlatego wychodzi z apelem do lokalnych władz o zorganizowanie kampanii informacyjnej.

 

Zdaniem Stowarzyszenia dobrą formą dostarczenia mieszkańcom informacji jest przesłanie materiałów tradycyjną pocztą. Ich treść nie powinna być skomplikowana, ale zrozumiała dla wszystkich.

 

Kolejny krok to konsultacje społeczne, a następnie przeprowadzenie referendum z odpowiedzią na pytanie, czy jesteś za, czy przeciw Instalacji. O jego zorganizowanie „Wrażliwi Społecznie” apelują do prezydenta Marka Materka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach Michała Walendzika.

 

Stowarzyszenie jest też zainteresowane tematem kosztów poniesionych do tej pory na Instalację Odzysku Energii.

 

Odpowiedź rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Starachowicach na postulat zgłoszony przez członków Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie dotyczący wszczęcia inicjatywy uchwałodawczej przez organ stanowiący, celem przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie planowanej inwestycji budowy Instalacji Odzysku Energii (IOE) w Starachowicach.

 

- Pan Prezydent Miasta, jeszcze przed wyborami samorządowymi zapowiadał włączenie się w kampanię informacyjną dotyczącą budowy Instalacji Odzysku Energii ale w momencie, gdy będzie widział realną szansę na realizację tej inwestycji w naszym mieście - informuje Iwona Tamiołło rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - W chwili obecnej, przy braku źródła finansowania realizacji wymienionej inwestycji, kampania informacyjna byłaby bezcelowa.

 

Jak informuje rzeczniczka zgodnie z zapowiedziami, Zakład Energetyki Cieplnej czyni starania o uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, aby taka inwestycja mogła dojść do skutku w przyszłości. Jeżeli pojawi się szansa na realizację tego przedsięwzięcia w naszym mieście, Pan Prezydent zadeklarował osobiste włączenie się w kampanię informacyjną jaka z pewnością będzie wówczas prowadzona na terenie miasta.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 07.04.2019, 16:24
Czy "Wrażliwi społecznie" nie wiedzą, że Starachowiczanie już wypowiedzieli się w sprawie spalarni? Z tego wynika, że ci ludzie nie są wrażliwi społecznie, bo chcą nam sprowadzić nieszczęście do miasta. Przypominam głos ludu: NIE DLA SPALARNI W MIEŚCIE.
do Podpis
do Podpis 06.04.2019, 14:46
NIE bo NIE typowy POLAK smutne to
Podpis
Podpis 05.04.2019, 20:03
NIE dla spalarni śmieci w Starachowicach!

Pozostałe