Szkoły zawodowe liczą na nowych uczniów

  • 09.04.2019, 14:31 (aktualizacja 09.04.2019, 15:46)
  • Iwona Bryła
2019-04-09nabor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów od 13 maja będą mogli składać podania o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Ci, którzy chcą zdobyć konkretny fach powinni rozważyć ofertę zespołów szkół zawodowych. W Starachowicach funkcjonują trzy takie placówki.

W terminie od 13 maja do 25 czerwca uczniowie kończący podstawówki i gimnazja będą mogli, drogą elektroniczną, składać podania o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Młodzież planująca rozpocząć dorosłe życie od podjęcia pracy, może zdobyć konkretny zawód wybierając naukę w jednym z trzech działających w Starachowicach zespołach szkół zawodowych. Na konferencji zorganizowanej przez zarząd powiatu starachowickiego została zaprezentowana oferta tych placówek. Jak informował starosta Piotr Babicki w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Radomskiej obok istniejącego już technikum, od września zacznie funkcjonować nowa jednostka. To szkoła branżowa I stopnia.

 

ZSZ nr 1 specjalizuje się w zawodach związanych z branżą usługową, ale to nie jedyne co ma do zaproponowania.

 

Jedną z nowością w ofercie tej szkoły jest technik chłodnictwa i klimatyzacji.

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 przy ulicy 1- Go Maja proponuje kształcenie w 13 zawodach.

 

Kształcenie na ponad 20 kierunkach prowadzi Szkoła Branżowa I Stopnia w  Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Szkolnej.

 

W strukturach placówki przy Szkolnej działa też ogólnokształcące Liceum Sportowe o profilu piłki nożnej i co jest tegoroczną nowością siatkowej.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe