Jutro początek egzaminów w gimnazjach, strajk ich nie ułatwia

  • 09.04.2019, 14:34 (aktualizacja 09.04.2019, 15:08)
  • Iwona Bryła
2019-04-09strajk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa drugi dzień strajku w oświacie. Ogromna większość pracowników przedszkoli i szkół odmówiła pracy. W tej sytuacji dużym wyzwaniem staje się przeprowadzenie rozpoczynających się jutro trzydniowych egzaminów gimnazjalnych. Dyrektorzy stanęli przed problemem skompletowania zespołów nadzorujących sprawdzian. Pomoc deklaruje m.in. kuratorium oświaty oraz gmina Starachowice, niemniej obawy nadal są.

Od wczoraj trwa ogólnopolski strajk w oświacie. W powiecie starachowickim przystąpiło do niego 39 z 41 placówek. W Starachowicach protestują wszystkie, oprócz jednego przedszkola. Gremialnie strajkują też nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty w gimnazjach.

 

Masowa absencja strajkowa oznacza dla dyrektorów nie lada wyzwanie, związane z przeprowadzeniem startujących jutro trzydniowych egzaminów na zakończenie gimnazjów. Dyrektorzy wszystkich starachowickich gimnazjów zapewniają, że mimo trudności egzamin się odbędzie, choć największe obawy mają co do trzeciego dnia przeznaczonego na sprawdzenie znajomości języków obcych.

 

Obawy te podziela także Włodzimierz Jedynak nadzorujący gminną oświatę.

 

Wśród strajkujących dają się jednak zauważyć postawy solidarnościowe. Są tacy nauczycie, którzy zgodzili się zawiesić protest na czas egzaminów, by pomóc w ich przeprowadzeniu.

 

Wsparcie oferuje też świętokrzyski kurator oświaty.

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego, czyli inicjator strajku wierzy, że akcja nie zaszkodzi uczniom.

Strajk ma potrwać do odwołania, tymczasem w przyszłym tygodniu startują kolejne egzaminy, tym razem dla ósmoklasistów. Gmina przygotowuje się również na to wyzwanie.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe