Mimo strajku gimnazjaliści zaczęli dziś egzamin

  • 10.04.2019, 11:07
  • Iwona Bryła
2019-04-10gim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś pierwszy dzień egzaminów na zakończenie nauki w gimnazjach. Odbywają się równolegle z trwającym już 3- ci dzień strajkiem nauczycieli. W takiej sytuacji stres towarzyszy nie tylko zdającej młodzieży, ale i dyrektorom szkół postawionym przed koniecznością przeprowadzenia egzaminu przy niedostatecznej liczbie nauczycieli do pomocy.

Rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy dla gimnazjalistów. Zdaje je już ostatni rocznik najstarszych uczniów, bo od września gimnazja znikają z polskiego systemu edukacji. W Starachowicach do sprawdzianu przystąpiło około 400 uczniów. Dziś młodzi ludzie rozwiązują test z przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Przedegzaminacyjnymi emocjami podzielił się z nami uczniowie Gimnazjum nr 3.

 

Młodzież stresowała się też sytuacją związaną z trwającym już trzeci dzień strajkiem pracowników oświaty. Były bowiem obawy, czy egzamin w ogóle się odbędzie.

 

To nie są łatwe dni także dla dyrektorów gimnazjów, którzy musieli

sobie poradzić ze skompletowaniem komisji nadzorujących przebieg egzaminu w sytuacji, gdy większość nauczycieli strajkuje.

 

Sytuację na bieżąco stara się koordynować gmina Starachowice.

 

Jutro gimnazjaliści zdają część matematyczno – przyrodniczą, a pojutrze szkoły czeka nie lada wyzwanie związane z językami obcymi. Ten egzamin trzeba przeprowadzić dzieląc uczniów na większą ilość grup, a to oznacza konieczność powołania większej ilości zespołów nadzorujących.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe