Nowa spółdzielnia socjalna Star 2006 poleca swoje miody

  • 11.04.2019, 12:56 (aktualizacja 11.04.2019, 13:53)
  • Iwona Bryła
2019-04-11miod.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach działa nowa Spółdzielnia Socjalna Star 2006. Pomaga osobom w trudnych sytuacjach życiowych dając im zatrudnienie. Zarabia na siebie sprzedając naturalny miód ze sprawdzonych źródeł. Oferuje kilka jego gatunków oraz pyłek pszczeli, a wkrótce chce także wyrabiać świece z wosku. W planach jest ponadto oferowanie usług w domu i ogrodzie oraz organizacja imprez turystycznych.

Od około trzech miesięcy w naszym mieście działa nowa Spółdzielnia Socjalna Star 2006. Jej założycielom przyświecała misja społeczna: aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem socjalnym i zepchnięciem na margines życia.

 

Spółdzielnia funkcjonuje dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Kielecko - Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Jak mówi prezes Marian Tadeusz Pawłowski jej działalność będzie obejmować trzy obszary: zdrowie, usługi dla gospodarstw domowych oraz turystyka. Na dobry początek zajęła się sprzedażą prawdziwych miodów, pozyskiwanych od lokalnych, zaufanych pszczelarzy, posiadających ule na terenach wolnych od zanieczyszczeń chemicznych.
 

Naturalny miód po pewnym czasie się krystalizuje, dlatego na potrzeby sprzedaży jest rozpuszczany. Proces ten przebiega w profesjonalnym urządzeniu, które nie niszczy cennych właściwości pszczelego produktu.

 

Spółdzielnia oferuje też pyłek pszczeli, a najbliższej przyszłości chce jeszcze wytwarzać świece z pszczelego wosku.

 

Kolejna przestrzeń, w której chce działać spółdzielnia to świadczenie różnorodnej pomocy w domu i ogrodzie.

 

Spółdzielnia myśli też o organizacji imprez o charakterze krajoznawczym.

 

Zainteresowani ofertą oraz chcący nawiązać kontakt ze Spółdzielnią Star 2006 mogą się zgłaszać do jej siedziby przy ulicy Mickiewicza 1a. Jest też możliwość kontaktu telefonicznego i za pośrednictwem Facebooka.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe