Ciechocinek nad Kamienną, czyli nowa inicjatywa „Wrażliwych Społecznie”

  • 11.04.2019, 12:58 (aktualizacja 11.04.2019, 14:36)
  • Iwona Bryła
2019-04-11teznie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” wychodzi z pomysłem dotyczącym zdrowia mieszkańców Starachowic. Proponuje budowę tężni solankowej. Jej koszt inicjatorzy skalkulowali na 2 mln zł i liczą na przychylność władz miasta.

List otwarty w sprawie zabezpieczenia w budżecie miasta pieniędzy na powstanie tężni solankowej, skierowało do prezydenta Starachowic Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie”. Pomysłodawcy przekonują, że byłaby to duża ulga dla mieszkańców, coraz dotkliwiej odczuwających skutki smogu.

 

Jak obliczyli, koszt tężni solankowej to kwota do 2 mln zł wraz z zagospodarowaniem terenu.

 

Gmina Starachowice od samego pomysłu się nie odżegnuje, a nawet podkreśla, że kilka miesięcy wcześniej zgłosili go już członkowie komitetu rewitalizacji, działającego przy prezydencie Starachowic. Niemniej, nie widzi w najbliższym czasie możliwości finansowych, by go zrealizować.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe