Czwarty dzień strajku w oświacie

  • 11.04.2019, 12:59 (aktualizacja 11.04.2019, 14:36)
  • Iwona Bryła
2019-04-11strajk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Strajk pracowników przedszkoli i szkół trwa już czwarty dzień. Rząd nadal nie zgadza się na podwyżki, o które walczy Związek Nauczycielstwa Polskiego. Mimo to organizacja zapowiada protest do skutku i apeluje do nauczycieli o wytrwałość, a do rodziców o wsparcie.

Trwa ogólnopolski strajk pracowników oświaty zainicjowany 8 kwietnia przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W Starachowicach protestują wszystkie przedszkola, z wyjątkiem jednego, oraz szkoły i placówki oświatowe. Szkoły średnie przez trzy pierwsze dni strajku odczuwały jego skutki w mniejszym stopniu, ponieważ uczniowie z powodu rekolekcji wielkopostnych byli w tym czasie zwolnieni z nauki. Tak było choćby w II Liceum Ogólnokształcącym.

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego jak na razie twardo stoi na swoim stanowisku.

 

ZNP walczy o kwotowe podwyżki dla nauczycieli, na które rząd nie chce się zgodzić i proponuje m.in. procentowe podniesienie wynagrodzeń rozłożone w czasie.

 

Prezes starachowickiego oddziału ZNP Mariola Gałka dziękuję za wsparcie, jakie w tych trudnych chwilach okazują strajkującym rodzice uczniów.

 

Nie da się jednak ukryć, że strajk utrudnia życie zwłaszcza pracującym rodzicom przedszkolaków, którzy muszą na własną rękę organizować opiekę nad swoimi pociechami.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 11.04.2019, 18:25
ZNP przesadza. Wiszą plakaty, że zależy im na oświacie, a tak naprawdę o kasę im chodzi. Wiecznie im mało. Ponadto dali się wciągnąć prezesowi ZNP Broniarzowi w walkę polityczną, który dąży do obalenie rządu. Większość nauczycieli gra dziećmi i rodzicami. Na szczęście są nauczyciele, którym naprawdę zależy na uczniach, bo dzięki nim odbywają się egzaminy. Plan Broniarza nie wypalił.

Pozostałe