Elektroniczny obieg dokumentów i e-dzienniki coraz bliżej

  • 12.04.2019, 08:30
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Elektroniczny obieg dokumentów i e-dzienniki coraz bliżej
Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie skarbnik gminy Wandy Węgrzyn podpisał umowę z Marcinem Melonem, menadżerem projektu dla inwestycji „Rozwój e-usług w gminach Mirzec i Wąchock”.

Funkcję menadżera pełnić będzie warszawska firma „Negri” Marcin Melon, która będzie zajmować się między innymi przygotowaniem i poprowadzeniem wszystkich postępowań, w tym unijnego postępowania przetargowego projektu „Rozwój e-usług w gminach Mirzec i Wąchock”, rozliczaniem projektu zgodnym z zasadami finansowania Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, bieżącą kontrolą wydatków oraz dokumentów, przygotowywaniem raportów wymaganych przez Instytucję Zarządzającą. Umowa opiewa na kwotę rzędu 24.000 złotych.

 

Projekt „Rozwój e-usług w gminach Mirzec i Wąchock”, którego liderem jest gmina Mirzec, będzie kosztował 1.228.606 złotych, z czego 1.044.315 złotych to pieniądze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość projektu dla gminy Mirzec to 835.530,97 złotych, przy czym wysokość unijnego dofinansowania to 710.201,32 złotych. Wartość projektu w gminie Wąchock to 393.075,25 złotego, a wysokość dofinansowania to 334.113,97 złotych.

 

Po wdrożeniu projektu poprawi się jakość i dostępność e-usług w obu gminach. Mieszkańcy bez wychodzenia z domu będą mogli składać elektronicznie dokumenty na przykład w ewidencji mieszkańców czy księgowości budżetowej. Możliwe stanie się monitorowanie przez Internet stanu swojej sprawy w urzędzie. Dzięki usłudze e-obywatel mieszkańcy gmin Mirzec i Wąchock będą mieć elektroniczny dostęp do swojego konta, poprzez które w łatwy sposób sprawdzi na przykład kwoty podatków do zapłaty za dany rok, raty płatności podatku, raty płatności za odbiór odpadów. Dodatkowo system będzie mógł komunikować się z mieszkańcami dzięki spersonalizowanej usłudze e-obywatel System Powiadomień SMS. Oznacza to, że mieszkaniec może otrzymywać wiadomości SMS przeznaczone tylko dla niego, na przykład z przypomnieniem o racie płatności podatku. Urząd Gminy w Mircu zyska licencję elektronicznego obiegu dokumentów,  licencję księgowości podatkowej. W Urzędzie Gminy powstanie zapasowa serwerownia, a pracownicy Urzędu Gminy przejdą odpowiednie szkolenia.

 

Zmiany czekają też rodziców dzieci uczących się w szkołach w gminach Mirzec i Wąchock, którzy będą mogli kontrolować postępy dziecka w nauce dzięki e-dziennikom. W każdej klasie, w której odbywają się lekcje, zostanie ustawiony komputer z systemem - dziennik elektroniczny. Projekt zakłada zakup w tym celu 94 komputerów. Nauczyciel podczas lekcji po zalogowaniu się do systemu będzie mógł umieszczać w dzienniku uwagi na temat ucznia, jego oceny czy nieobecności. Te adnotacje będą mogli niemal natychmiast zobaczyć rodzice dziecka – już bez czekania na wywiadówkę. Aby sprawdzić oceny czy frekwencję dziecka rodzic  będzie musiał zalogować się do systemu przy pomocy indywidualnego hasła. Zanim dzienniki elektroniczne będą funkcjonować, 139 nauczycieli, 8 administratorów i 8 sekretarzy będzie musiało odbyć szkolenia z ich obsługi. Projekt obejmuje też zakup pięcioletniej licencji na prowadzenie dzienników elektronicznych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe