Losy kompleksu oświatowego przy ul. Leśnej nadal niejasne

  • 12.04.2019, 14:05
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-04-12konsultacje.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa dyskusja nad zagospodarowaniem budynków Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 11. Wczoraj w tej sprawie zorganizowano konsultacje w Urzędzie Miejskim. Podczas spotkania skupiono się na propozycjach mieszkańców, nauczycieli i rodziców. Dalsze rozmowy prowadzone będą w środę 17 kwietnia.

Około 50 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych w sprawie zagospodarowania budynków Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach. Spotkanie w sali Olimpia Urzędu Miejskiego poprowadziła z-ca prezydenta ds. społecznych Ewa Skiba. Towarzyszyli jej przedstawiciele Referatu Edukacji oraz sekretarz miasta. Przez niemal godzinę omawiano propozycje skierowane przez rodziców, nauczycieli i społeczników. Przeważały wśród nich pomysły zagospodarowania większości kompleksu na cele oświatowe. Jednak zdaniem urzędników nie pozwalają na to czynniki demograficzne.

 

Zgłoszono także pomysł częściowego zagospodarowania kompleksu przez rożne placówki. Najczęściej przywoływano tu Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Państwowe Ognisko Plastyczne.

 

Uczestnicy konsultacji negatywnie ocenili dotychczasowe propozycje gminy w zakresie zagospodarowania obiektów.

 

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11 zwracali uwagę na problemy lokalowe z którymi się borykają.

 

Kolejne konsultacje w tej sprawie zaplanowano na środę 17 kwietnia.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe