Starachowice oddały hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

  • 12.04.2019, 14:06
  • Iwona Bryła
2019-04-12katyn.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej hołd ofiarom oddały także Starachowice. Uroczystość rozpoczęła się od mszy w kościele pw. św. Trójcy, a następnie kontynuowano ją na skwerze pod Krzyżem Katyńskim. Był apel pamięci, wystąpienia okolicznościowe oraz symboliczne złożenie kwiatów.

Co roku w kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej dokonanej w 1940 roku przez Sowietów na blisko 22 tysiącach obywateli polskich, obchodzony jest narodowy dzień pamięci o ofiarach. W tym roku celebrowano go już po raz 79-y. Także w Starachowicach, gdzie kulminacyjna część uroczystości odbyła się na Skwerze Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Spotkali się tam kombatanci, uczniowie, mieszkańcy Starachowic oraz przedstawiciele władz i instytucji. Był Apel Pamięci, a potem wystąpienia okolicznościowe.

 

W imieniu wojewody Agaty Wojtyszek głos zabrała również wicedyrektor jej biura Teresa Daszkowska.

 

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim.

 

Finalną częścią starachowickich obchodów było otwarcie w Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego wystawy poświęconej m.in. pamięci lokalnych ofiar Golgoty Wschodu.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe