Leśnicy wraz z mieszkańcami sadzą miododajne drzewa

  • 15.04.2019, 14:42 (aktualizacja 15.04.2019, 14:47)
  • Iwona Bryła
2019-04-15pszczoly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nadleśnictwo Starachowice zaangażowało się w akcję „Pszczoły wracają do lasu”. Ma ona wspomóc te pożyteczne owady poprzez stworzenie im dogodnych warunków do zapylania roślin. Jedną z form jest sadzenie miododajnych drzew wabiących pszczoły. Na terenie Leśnictwa Kutery zajmowali się tym wspólnie: leśnicy, uczniowie, urzędnicy i pszczelarze.

Na terenie Leśnictwa Kutery, wchodzącego w skład Nadleśnictwa Starachowice, swoją lokalną odsłonę miała ogólnopolska akcja Lasów Państwowych pod hasłem „Pszczoły wracają do lasu”.

 

Nadleśnictwo Starachowice zorganizowało wspólne z przedstawicielami lokalnych społeczności sadzenie młodych drzew, przyciągających pszczoły.

 

Zwiększanie ilości miododajnych drzew w lasach to tylko jedna z form działań w ramach programu wspomagania pszczół.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe