Wystartował egzamin dla klas ósmych szkół podstawowych

  • 15.04.2019, 14:43 (aktualizacja 15.04.2019, 14:48)
  • Iwona Bryła
2019-04-15egzaminy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin na zakończenie nauki w szkołach podstawowych, która zgodnie z reformą oświaty, będzie trwać 8 lat. Jest przeprowadzany po raz pierwszy, a jego forma przypomina sprawdzian gimnazjalny: trwa również trzy dni, w trakcie których uczniowie będą rozwiązywać kolejno testy z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Dziś rozpoczął się egzamin na zakończenie nauki w szkołach podstawowych. Jest przeprowadzany po raz pierwszy jako efekt reformy edukacji, która wydłużyła naukę w podstawówkach z 6 do 8 lat. Formuła tego sprawdzianu przypomina egzamin gimnazjalny, który, tak jak same gimnazja, odchodzi w tym roku do oświatowego lamusa. Również trwa trzy dni, a uczniowie codziennie rozwiązują testy, sprawdzające inny zakres wiedzy. Dziś mierzyli się z językiem polskim. My zapytaliśmy, jak poszło uczniom Szkoły Podstawowej nr 12.

 

We wtorek ósmoklasistów czeka sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego. Egzamin w szkołach podstawowych jest kolejnym, po gimnazjalnym, który odbywa się w czasie trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli i pozostałych pracowników szkół. To oznaczało powtórkę kłopotów z powołaniem komisji nadzorujących sprawdzian, tym razem dla dyrektorów szkół podstawowych.

 

W SP nr 12 egzaminacyjne kłopoty wywołane kryzysem strajkowym póki co udało się opanować. To dobra wiadomość dla uczniów, bo protest w tej placówce ma być kontynuowany.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
p. Sipta
p. Sipta 15.04.2019, 18:36
WYŻYNY OGÓLNOŚCI!!!
uczennica
uczennica 15.04.2019, 18:34
Pierwsza dziewczynka zdecydowanie wniosła się na wyżyny ogólności

Pozostałe