Nowe dofinansowanie na zieleń w naszym mieście

  • 17.04.2019, 14:19 (aktualizacja 17.04.2019, 14:37)
  • Iwona Bryła
2019-04-17zielen.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Etapami realizowany jest projekt, którego celem jest powstanie Starachowicach oaz zieleni cieszących oczy mieszkańców i przyjezdnych. Trwają już prace przy nasadzeniach na skarpie wzdłuż wiaduktu oraz przy Starachowickim Centrum Kultury. Teraz, dzięki kolejnemu przypływowi finansów, rozpoczną się także w trzech innych punktach miasta. M.in. przy fontannie koło ronda „Szarego”, z której znów ma popłynąć woda.

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możliwa jest pełna realizacja projektu ”Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Starachowicach”. Zakłada on powstanie pięciu miejsc z roślinnością w roli głównej. Dwa z nich są w trakcie zagospodarowywania.

 

Teraz, dzięki wparciu NFOŚiGW w wysokości 2 mln 400 tys. zł, prace mogą być kontynuowane także w trzech pozostałych lokalizacjach:na skwerze z fontanną przy rondzie generała Antoniego Hedy „Szarego” w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej 9, pod „skałkami” przy alei Armii Krajowej oraz na terenie między Targowiskiem Miejskim a centrum handlowym Galardia.

 

Zgodnie z planami gminy tereny te mają zyskać nowy wygląd jeszcze w tym roku.

 

Przy okazji zazieleniania skweru przy SP nr 9, gmina planuje również ponowne uruchomienie znajdującej się tam fontanny.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.04.2019, 16:42
Wszystko pięknie!
Oby też w przyszłości dbano o te rośliny..

Kiedy przy Manhattanie berberysy, czy irgi płożące będą uwolnione od zarastającej je trawy?
Wiele jest miejsc, skwerów, o których "miasto" zapomniało. Jak np skwer nad ul Kilińskiego (fin nie tak dawno z budżetu obyw)

Pozostałe