Na razie połowa szkół średnich dopuściła uczniów do egzaminu dojrzałości

  • 18.04.2019, 12:47
  • Iwona Bryła
2019-04-18matury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z powodu strajku nauczycieli absolwenci szkół średnich żyją w obawie, czy zostaną w maju dopuszczeni do egzaminu dojrzałości. Decydują o tym rady pedagogiczne, na posiedzeniu których musi być połowa wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkole. I tego kworum może przez strajk zabraknąć.

Bezterminowy strajk polskiej oświaty może zagrozić maturom. Pojawiają się obawy, czy w szkołach średnich uda się zwołać rady pedagogiczne dopuszczające absolwentów do egzaminu dojrzałości, w wymaganym składzie połowy nauczycieli zatrudnionych w danej placówce. Jak informuje ich organ prowadzący, czyli zarząd powiatu, udało się sklasyfikować uczniów w I LO i II LO oraz ZSZ nr 1.

 

Dyrektor ZSZ nr 1 podkreśla, że maturalny kryzys udało się zażegnać dzięki nauczycielom, którzy chwilowo odstąpili od strajku, by wziąć udział w radzie pedagogicznej.

 

W ZSZ nr 2, ZSZ nr 3 i III LO, według informacji władz powiatu, rady pedagogiczne zaplanowano na 24 kwietnia. Tym samym ma być dotrzymany ostateczny termin klasyfikacji przyszłych maturzystów do 26 kwietnia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe