Nowa Moniuszki i Lempego z rządowym dofinansowaniem?

  • 19.04.2019, 12:13 (aktualizacja 19.04.2019, 12:37)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-04-19nowa_moniuszki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze Starachowic czynią starania o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na dwie ważne inwestycje drogowe. Chodzi tu o budowę tzw. nowej Moniuszki oraz remont ulicy Fryderyka Lempe wraz z modernizacją mostu. Gmina liczy na realizację obu zadań jeszcze w tym roku.

Przybliża się budowa nowej części ulicy Moniuszki na odcinku od ul. 6-go Września do Kieleckiej. Wydano już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, która ma objąć budowę drogi gminnej, ścieżki rowerowej, chodników oraz zatoki autobusowej. W ramach prac przebudowana będzie również kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz sieci wodociągowa i gazowa. Planowany również jest montaż oświetlenia ulicznego. Gmina stara się o pozyskanie dofinansowania tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z tego samego programu gmina chce częściowo sfinansować prace na ulicy Fryderyka Lempe.

 

 

 


 

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe