Co z Instalacją Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej?

  • 24.04.2019, 14:23 (aktualizacja 24.04.2019, 14:30)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-04-24zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa kompletowanie dokumentacji Instalacji Odzysku Energii, której budowa planowana jest przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Zakład Energetyki Cieplnej uzyskał już decyzję środowiskową na to przedsięwzięcie, ale nie jest ona jeszcze prawomocna ze względu na dwa wnioski sprzeciwu. Sama budowa jak podkreśla zarząd spółki i władze miasta nadal jednak stoi pod znakiem zapytania ze względu na brak źródeł finansowania.

Planowana przez Zakład Energetyki Cieplnej budowa Instalacji Odzysku Energii potocznie przez mieszkańców nazywanej spalarnią budzi duże kontrowersje. Niepokoje postanowiły rozwiać podczas ostatniej konferencji w Urzędzie Miejskim władze miasta i zarząd spółki.

 

Planowana instalacja ma kosztować około 50 mln zł.

 

Spółka jest już w posiadaniu decyzji środowiskowej, jednak nie jest ona prawomocna.

 

Po uprawomocnieniu się dokumentu spółka zamierza zwrócić się do Urzędu Regulacji Energetyki o promese koncesji na produkcję energii. Problemem natomiast jest kwestia finansowania budowy instalacji.

 

Zdaniem prezydenta Marka Materka za realizacją budowy IOE przemawiają zarówno czynniki ekonomiczne, jak i środowiskowe.

 

Zdaniem samorządowca pozyskanie alternatywnego źródła energii w mieście dałoby także spółce możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne na rozszerzanie sieci ciepłowniczej.

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stokrotka
stokrotka 13.05.2019, 17:43
Precz ze spalarnią!!!!!!!!

Pozostałe