Jest szansa na sfinansowanie części obwodnicy Starachowic

  • 24.04.2019, 14:25 (aktualizacja 24.04.2019, 14:30)
  • Anna Pryciak-Jagielska, Iwona Bryła
2019-04-24obwodnicaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pojawiła się szansa na pozyskanie pieniędzy umożliwiających budowę części planowanej północno - zachodniej obwodnicy Starachowic. Chodzi o wykonanie mostu biegnącego nad torami i rzeką Kamienną. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach złożył wniosek do rządowego programu „Mosty dla regionów”. Teraz pozostaje wierzyć, że zostanie rozpatrzony pozytywnie. Szacunkowy koszt budowy części mostowej obwodnicy to około 65 mln zł.

Budowa północno - zachodniej obwodnicy Starachowic, która ma połączyć drogę krajową nr 42 z drogą wojewódzką nr 744, z uwagi na wysokie koszty postępuje żmudnie i ciągle jest na etapie przygotowań. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach podzielił jej realizację na dwa etapy i na każdy z nich stara się uzyskać pomoc finansową. Pierwszy z nich obejmuje wykonanie odcinka od drogi 42 do trasy 744 w rejonie cmentarza na Bugaju, a jego elementem jest estakada nad torami i rzeką Kamienną. W związku z tym inwestor zgłosił go do dofinansowania z rządowego programu „Mosty dla regionów”.

 

Nasz wniosek jest co prawda jedynym z województwa świętokrzyskiego, który znalazł się na wstępnej liście do dofinansowania, ale w sumie jest na niej jeszcze ponad 70 innych zgłoszeń. Wicedyrektor ŚZDW w Kielcach Karol Rożek ocenia, że mimo to szanse na przyznanie pieniędzy są spore.

 

Wiadomość o szansie na sfinansowanie części mostowej przyszłej obwodnicy z zadowoleniem przyjął prezydent Starachowic Marek Materek.

 

Temat północno-zachodniej obwodnicy miasta podjęli również lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele.

 

Nie obyło się również bez krytyki. Dostało się poprzednim władzom województwa za opieszałość oraz prezydentowi Starachowic za przypisywanie sobie cudzych sukcesów.

 

Słowa krytyki skomentował podczas rozmowy telefonicznej prezydent Marek Materek, który dziś zabiegał w Krakowie o rewitalizację terenów PKP na terenie miasta.

Anna Pryciak-Jagielska, Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe