Rozpoczęły się egzaminy dojrzałości

  • 06.05.2019, 14:13 (aktualizacja 06.05.2019, 15:45)
  • Iwona Bryła
2019-05-06matury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś pierwszy dzień egzaminów dojrzałości, które trwać będą niemal do końca maja. Maturzyści zdawali język polski na poziomie podstawowym co wymagało od nich m.in. znajomości III części „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz napisania rozprawki na temat „Czym dla człowieka może być wolność?”. Opinie na temat sprawdzianu zebraliśmy na gorąco sprzed II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Już tradycyjnie od zdawanego pisemnie języka polskiego zaczęła się matura 2019. Przez 170 minut uczniowie wykonywali polecenia sprawdzające ich wiedzę z tego przedmiotu na poziomie podstawowym. Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wychodziła z sal egzaminacyjnych z mieszanymi uczuciami.

 

Dziś po południu chętni zdawali jeszcze egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Jutro młodzi ludzie obowiązkowo zdają pisemnie matematykę na poziomie podstawowym, a następnego dnia język obcy w takiej samej formule.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe