Trzeci półmaraton starachowicki za nami

  • 07.05.2019, 13:23
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-05-07bieg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około 400 uczestników wzięło udział w 3 Półmaratonie Starachowickim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Biegacze rywalizowali na trzech dystansach. Na najdłuższej 21 km trasie najlepsi okazali się Lidia i Rafał Czarneccy.

Za nami trzecia edycja 3 Półmaratonu Starachowickiego. Uczestnicy biegu uliczno-leśnego spotkali się w niedzielny poranek na placu pod skałkami podczas wspólnej rozgrzewki. Następnie punktualnie o godzinie 10.00 wystartowali Aleją Armii Krajowej.


 

W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice wzięli udział miłośnicy biegów m.in.: z Warszawy, Kielc, Skarżyska Kamiennej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Biegacze mieli do pokonania 3 dystanse do wyboru. Były to 2, 10 i 21 km. Najdłuższa trasa przebiegała ulicami miasta oraz przez tereny leśne w okolicy Lipia i Lubieni. Półmaraton w kategorii mężczyzn zwyciężył Rafał Czarnecki z czasem 1 godzina 18 minut i 31 sekund. Wśród pań najlepsza okazała się Lidia Czarnecka, która 21 km trasę pokonała w ciągu 1 godziny 35 minut i 38 sekund. Na dystansie 10 km najlepsi byli Sylwester Lepiarz oraz Maria Pytel. Dystans 2 km najszybciej pokonali Robert Miodoński i Weronika Wojnar.

 

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe