Więcej seniorów skorzysta z ulg

  • 07.05.2019, 13:24
  • Anna Pryciak-Jagielska
2019-05-07umowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gminy Pawłów, Mirzec i Wąchock dołączyły do programu „Starachowicka Karta Seniora 60+”. Oznacza to, że ich mieszkańcy powyżej 60 roku życia będą mogli skorzystać z szeregu ulg. Aby to zrobić muszą jednak wcześniej wyrobić specjalną kartę. Szczegóły w materiale filmowym.

W Urzędzie Miejskim w Starachowicach podpisano porozumienie w sprawie rozszerzenia programu „Starachowicka Karta Seniora 60+” na ościenne gminy. Dokument parafowali prezydent Starachowic Marek Materek, starosta starachowicki Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, wójtowie gmin Mirzec i Pawłów Mirosław Seweryn i Marek Wojtas oraz burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. W spotkaniu wzięli udział także wiceprzewodnicząca rady powiatu Izabela Wrona oraz radny powiatowy, a równocześnie kierownik Referatu Polityki Senioralnej UM Piotr Ambroszczyk.


 

Rozszerzenie programu ma umożliwić mieszkańcom trzech gmin korzystanie ze zniżek na terenie Starachowic, a również pozwolić na pozyskanie partnerów programu z terenu powiatu.


 

Włodarze gmin podkreślali znaczenie rozszerzenia inicjatywy na teren całego powiatu.


 

Karty seniora w Mircu, Pawłowie i Wąchocku będą wydawane w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej.

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe