Bezpłatna cytologia w ramach kampanii „Piękna, bo Zdrowa”

  • 13.05.2019, 11:51
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Bezpłatna cytologia w ramach kampanii „Piękna, bo Zdrowa”
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i Ogólnopolska Organizacja „Kwiat Kobiecości” zapraszają Panie na darmową i kompleksową diagnostykę ginekologiczną w ramach kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa”.  Tegoroczne działania pod kątem walki z rakiem szyjki macicy prowadzone są w sześciu polskich miastach: Wrocławiu, Łodzi, Zabrzu, Chrzanowie, Warszawie i Starachowicach. W ramach akcji profilaktycznej kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych - bez względu na wiek i termin pobieranej cytologii. Badania będą wykonywane w terminie od 13 maja do 14 czerwca 2019 roku.

To już X edycja kampanii społecznej organizowanej w celu zwiększenia świadomości Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Tegoroczny przekaz nakierowany jest na dowartościowanie kobiet i ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne. W tym roku do badań profilaktycznych zachęcają mężczyźni. Ambasadorami jubileuszowej edycji są: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś, a hasłem „Drogie Panie, Wasze zdrowie!” #ZDROWIEPAŃ.

 

„Mężczyźni mają duże możliwości na tym polu, żeby porozmawiać ze swoimi kobietami, żeby namówić je do tego, żeby się przebadały.” - mówi Andrzej Piaseczny, jeden z Ambasadorów kampanii „Piękna, bo Zdrowa” 2019. A my liczymy, że tak się stanie i mieszkanki powiatu starachowickiego skorzystają z badań profilaktycznych.

 

Cytologia będzie pobierana w Poradni Położniczo – Ginekologicznej (pok. 6) zlokalizowanej na parterze za Punktem Informacyjnym. Ze względu na ograniczoną pulę badań obowiązują zapisy. Chęć uczestnictwa w akcji profilaktycznej należy zgłaszać telefonicznie pod numerem (41) 273-92-13. Zapisy prowadzone są wg. poniższego harmonogramu:

•             poniedziałek:    07:30 -15.05

•             wtorek:               07.30 -15.05

•             środa:                    12.25 -19.00

•             czwartek:            08.30 -17.00

•             piątek:                 07.30 -15.05

 

Terminy badania będą uzgadniane indywidualnie. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek ufundowany przez sponsorów akcji.

 

Warto wiedzieć!

Z myślą o skuteczności profilaktyki, w ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, przypominająca o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można będzie pobrać za darmo w sklepach z aplikacjami.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe