Przedwyborcza wizyta wicepremier Beaty Szydło

  • 15.05.2019, 09:41
  • Iwona Bryła
2019-05-15szydlo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W starachowickim Hotelu Europa zainteresowani mieli okazję spotkać się z wicepremier Beatą Szydło, kandydującą do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Tego co miała do powiedzenia słuchała wyjątkowo liczna grupa zarówno mieszkańców, jak i towarzyszących jej polityków. Najczęściej powtarzającym się hasłem spotkania był apel o udział w eurowyborach 26 maja.

Starachowice znalazły się na liście miast, które odwiedziła wicepremier Beata Szydo, by zachęcać do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sama ubiega się w nich o mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W Hotelu Europa na znaną twarz polskiego rządu czekała pokaźna grupa osób: samorządowcy z powiatu starachowickiego i ostrowieckiego, wielu działaczy Prawa i Sprawiedliwości z całego województwa, w tym parlamentarzyści oraz mieszkańcy Starachowic i okolic w różnym wieku, wśród których wyróżniały się grupy folklorystyczne. Spotkanie prowadził Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, a gościa powitali wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz poseł Krzysztof Lipiec.

 

Wicepremier Beata Szydło przyznała, że Polacy wyrażają zadowolenie z członkostwa w Unii Europejskiej, ale jednocześnie zastanawiała się, czy zadają sobie pytania na temat kondycji moralnej wspólnoty.

 

Mówiła też o słabościach Unii wynikających z przedkładania interesów niektórych państw nad ideę solidarności.

 

Zauważyła ponadto, że polski euroentuzjazm zastanawiająco koliduje z niską frekwencją w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe