Dwa turnieje Olimpiad Specjalnych w Starachowicach

  • 31.05.2019, 13:40
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-05-31olimpiada.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach rozegrano dziś turnieje: piłki nożnej i gry w bocce z udziałem niepełnosprawnych zawodników z całego województwa świętokrzyskiego. Impreza odbyła się w ramach Olimpiad Specjalnych, organizacji o zasięgu międzynarodowym. Na zmagania przyjechało 200 sportowców.

W Starachowicach spotkali się dziś niepełnosprawni sportowcy z terenu całego województwa, by wziąć udział w Świętokrzyskich Turniejach w Bocce oraz Piłce Nożnej zorganizowanych w ramach międzynarodowych Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy rywalizowali na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Po uroczystym odegraniu olimpijskiego hymnu ich reprezentant złożył przysięgę następującej treści: „Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swoim wysiłku”. Słowa te przyświecały zmaganiom 200 osób.

 

Głównym organizatorem wydarzenia był działający w naszym mieście Klub Olimpiad Specjalnych „Arka”, a zaproszenie do udziału w ceremonii otwarcia przyjął m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który sprawuje honorowy patronat nad zawodami Olimpiad Specjalnych rozgrywanych w regionie.

 

Patronat na zawodami w Starachowicach objęli: starosta Piotr Babicki oraz prezydent miasta Marek Materek, który wyraził satysfakcję z faktu, że impreza gości u nas już po raz kolejny.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe