Marek Materek powołał Zastępce Prezydenta Miasta ds. Społecznych

  • 31.05.2019, 15:40
  • UM Starachowice
Marek Materek powołał Zastępce Prezydenta Miasta ds. Społecznych
Decyzją Prezydenta Miasta Marka Materka na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych powołana zostanie Aneta Nasternak, dotychczas odpowiedzialna m.in. za proces rewitalizacji Starachowic.

- Na stanowisko Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych powołuję osobę, która doskonale wywiązywała się z zadań, realizowanych w Urzędzie Miejskim. Aneta Nasternak odpowiadała między innymi za opracowanie „Gminnego Programu Rewitalizacji i Strategii Rozwoju Gminy Starachowice” – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Koordynuje także realizację projektu „Starachowice Od Nowa” w ramach programu Modelowa Rewitalizacja Miast. Jest osobą, która sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem wykonuje swoją pracę. Często reprezentowała nasze Miasto w rozmowach z Ministerstwami i Komisją Europejską. Praca Anety Nasternak była wielokrotnie zauważana i doceniana przez przedstawicieli tych instytucji. Jestem przekonany, że równie mocno zaangażuje się w pracę na nowym odcinku jako Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych.


Aneta Nasternak pracuje w Urzędzie Miejskim od sierpnia 2015 r., w lutym 2016 r. objęła stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Rewitalizacji. Jest współautorką oraz koordynatorką projektu „Starachowice OD nowa” współfinansowanego w ramach konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast prowadzonego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jest także współautorką strategicznych dokumentów gminy tj. „Delimitacja Obszaru Rewitalizacji w Starachowicach”, „Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Starachowice na lata 2016-2025” oraz Strategia Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2018 – 2027.

 

W latach 2017 – 2018 współpracowała jako ekspert z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju w ramach projektu pn. „Wsparcie administracji mołdawskiej w implementacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego Mołdawii 2016-2020 w obszarze polityki miejskiej i rozwoju obszarów miejskich” współfinansowanego ze środków Programu Polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Przed podjęciem pracy w samorządzie, od 2010 r. działała w kieleckich organizacjach pozarządowych, gdzie była odpowiedzialna za koordynację projektów ponadnarodowych, pełniła funkcję coacha dla organizacji pozarządowych (w tym dla 2 organizacji ze Starachowic), oraz specjalizowała się w tworzeniu i inicjowaniu strategicznych partnerstw pomiędzy instytucjami rynku pracy, szkołami, uczelniami wyższymi oraz przedsiębiorcami na rzecz realizacji projektów.
Flagowymi projektami, w których uczestniczyła Pani Aneta były wielomilionowe projekty ponadnarodowe w partnerstwie z instytucjami z Danii i Wielkiej Brytanii związane ze szkolnictwem zawodowym oraz projekty skierowane do organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego oraz śląskiego, w tym tworzenie Inkubatorów oraz sieci współpracy ngo.

W 2014 roku była przedstawicielką woj. świętokrzyskiego w Krajowym Panelu Ekspertów w ramach projektu III sektor dla Polski a w woj. świętokrzyskim była Sekretarzem Regionalnego Panelu Ekspertów. W 2014 r. Współorganizowała Forum Inicjatyw Pozarządowych woj. świętokrzyskiego.

Obecnie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia „Rozprawy o Europie” w ramach którego współpracuje m.in. z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Polsce.

Doktorantka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, włada językiem angielskim.

UM Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
licealista
licealista 01.06.2019, 17:32
Najlepszy wybór, Pani Aneta się naprawdę sprawdzi :)
R
R 01.06.2019, 00:02
Pani Aneto! Gratulacje! Prezydencie - najlepsza decyzja z możliwych. Pozdrowienia z Kielc!

Pozostałe