LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku

  • 04.06.2019, 15:42
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku
Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz w tym roku odwiedził województwo świętokrzyskie. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, szósty raz w historii zawitał do Wąchocka. Ponad 400 osób zmierzyło się z niezwykle atrakcyjną i wymagającą trasą siódmego etapu LOTTO Poland Bike Marathon, która prowadziła przez Sieradowicki Park Krajobrazowy. W świętokrzyskich kniejach wokół Wąchocka roiło się od mozolnych wspinaczek, wymagających podjazdów oraz karkołomnych zjazdów. To był świetny sprawdzian przed zbliżającą się Koroną Świętokrzyską - Górską Etapówką MTB z Poland Bike, która odbędzie się 28-30 czerwca w Kielcach i Sitkówce-Nowinach.  

Na dystansie MAX (53 km) pierwszy raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon zwyciężył Arkadiusz Jusiński (Świat Rowerów Team), przed Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). Wśród kobiet drugi raz w tym sezonie wygrała pochodząca z okolic Wąchocka Barbara Kleczaj (Bike Salon Team), wyprzedzając Annę Wołos (Enea KS Energia Kozienice) i Annę Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

 

Trasę MINI (29 km) już trzeci raz z rzędu najszybciej pokonał Rafał Cichocki (CMRS Auto Części), który finiszował przed Sylwestrem Szturnogą (Niewiadów Boro) i Emilem Krupą (Peugeot Niedziółka Bike Team). W rywalizacji kobiet drugie zwycięstwo w tym roku odniosła Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), tym razem przed Katarzyną Praszczałek (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Makowską (Lublin).

 

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (10 km). Wśród chłopców całe podium należało do Kamyk Radzymin MTB Team. Triumfował Michał Gruca, przed Antonim Mrowińskim i Cezarym Wścisłym. W gronie dziewcząt wygrała Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), przed Natalią Dobrzyńską (Kamyk Radzymin MTB Team) i Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin). Na trasie FAN odbyły się także I Rowerowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Wąchock, a w Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike ścigały się również dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

W rywalizacji drużynowej w Wąchocku zwyciężył Świat Rowerów Team, przed Bike Salon Team i IM Logistic Rafbike Cycling Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin. W klasyfikacji rodzinnej najlepsi okazali się Przybylscy, przed Bickimi i Zduniakami. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą nadal Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

 

LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Wąchocka przy współpracy z Urzędem Miasta Wąchocka oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store. Teraz peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa obiera kierunek na województwo lubelskie. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą sobotę 8 czerwca w Urszulinie w powiecie włodawskim. Zapraszamy!

 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe