Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w Starachowicach

  • 06.06.2019, 10:41
  • Iwona Bryła
2019-06-06brygada.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zbiórka wojskowa na Rynku, piknik Na Szlakowisku z musztrą paradną i występem Kabaretu Jurki oraz bieg pod hasłem „Świętokrzyska dycha”. Tak m.in. 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej będzie w niedzielę 16 czerwca obchodzić w Starachowicach swoje święto, związane z nadaniem formacji imienia majora Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”. Terytorialsi chcą świętować razem z mieszkańcami, dlatego na większość wydarzeń wstęp jest wolny.

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej to lokalna jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej, ogólnopolskiej formacji utworzonej jako siła wspierająca armię narodową. Nasza brygada jest jeszcze w trakcie formowania swoich szeregów.

 

W marcu Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o nadaniu Brygadzie imienia zasłużonego bojownika Armii Krajowej, majora Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”, zastępcy mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, a później dowódcy zgrupowań świętokrzyskich AK.

 

Wyznaczenie „Nurta” na swojego patrona świętokrzyscy terytorialsi będą świętować w niedzielę 16 czerwca, głównie w Starachowicach. O godz. 14.00 odbędzie się uroczysta zbiórka wojskowa na Rynku z wręczeniem wyróżnień i defiladą.

 

Potem przemarsz ulicami Starachowic na żołnierski piknik przy ulicy Na Szlakowisku, który rozpocznie się o godz.16.00.

 

W trakcie pikniku będzie też można oddać krew w ramach akcji „KRWIoObieg Terytorialsa”.

 

W programie znalazł się też 10 - kilometrowy bieg dla osób od 16 roku życia.

 

Współorganizatorem sportowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Zapisy na bieg są przyjmowane drogą elektroniczną.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe