Pożar samochodu ciężarowego przy stacji paliw w Brodach

  • 07.06.2019, 08:57
  • PSP Starachowice
Pożar samochodu ciężarowego przy stacji paliw w Brodach
6 czerwca o godz. 8:50 doszło do pożaru samochodu ciężarowego przy stacji paliw w miejscowości Brody. Kierowca pojazdu we wstępnej fazie rozwoju pożaru próbował ugasić ogień za pomocą gaśnicy. Próby opanowania zagrożenia nie przyniosły rezultatu - mężczyzna w trakcie działań doznał oparzenia dłoni.

Już po kilku minutach od momentu zgłoszenia pożaru na miejscu zdarzenia był zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach. Tuż potem przybyły siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach. Pożarem objęta była komora silnika oraz kabina kierowcy. Ogień rozprzestrzenił się na drewno zgromadzone w naczepie. Strażacy za pomocą piany gaśniczej ugasili pożar.

Płonący pojazd na szczęście nie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie dystrybutorów – urządzenia technologiczne stacji paliw nie zostały uszkodzone przez żywioł. Szybka interwencja zastępów pozwoliła sprawnie ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na ładunek zgromadzony w naczepie. Po ugaszeniu pożaru pojazd został szczegółowo skontrolowany przy pomocy kamery termowizyjnej. Pomiary nie wykazały zagrożenia.

Poszkodowanemu kierowcy pojazdu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez nałożenie opatrunków osłonowych na oparzenia. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala.
W akcji gaśniczej wzięło udział 4 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Krynki – łącznie 15 strażaków.

PSP Starachowice

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe