Nowa ciężarówka na „Ścieżkę Stara” jest prawie gotowa

  • 07.06.2019, 11:10
  • Iwona Bryła
2019-06-07star660.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Firma Star San Duo kończy remont kolejnego stara, który już niebawem zostanie ustawiony w plenerze na terenie Starachowic. To model 660 z 1976 roku zabudowany dźwigiem. Wykonawca renowacji obiecuje, że star będzie też „na chodzie”, czyli na swoje miejsce dojedzie samodzielnie.

Rozrasta się starachowicka „Ścieżka Stara”, czyli ustawione w plenerze legendarne ciężarówki z byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, które po renowacji znów reklamują nasze miasto wśród przyjezdnych. Do tej pory ścieżka liczyła 6 egzemplarzy, niebawem wzbogaci się o kolejny. To star 660 typu dźwig, który na własny koszt zakupiła i wyremontowała firma Star San Duo.

 

Jak podkreśla Konrad Dziubek, dyrektor ds. logistyki i handlu w Star San Duo, tego typu stary odegrały wiodącą rolę w rozwoju lokalnej oraz polskiej gospodarki u schyłku PRL- u.

 

Firma Star San Duo powinna zakończyć remont stara w przeciągu tygodnia. Odnowiona ciężarówka zostanie ustawiona najprawdopodobniej obok któregoś ze starachowickich rond na przełomie czerwca i lipca. Na miejsce postoju ma dojechać samodzielnie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe