WFOŚiGW sfinansuje wyposażenie ochotniczych straży pożarnych

  • 07.06.2019, 14:45
  • Iwona Bryła
2019-06-07wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uruchamia program pomocy dla ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Jednostki mogą otrzymać od 3 do 20 tys. zł na sprzęt i odzież ochronną. Wnioski są przyjmowane od 10 czerwca.

Ochotnicze straże pożarne z województwa świętokrzyskiego otrzymają wsparcie finansowe na zakup sprzętu i ubrań ochronnych. Z pomocą spieszy im Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W ramach programu „Świętokrzyskie Ochotnicze Straże Pożarne w służbie środowiska”, ma do rozdysponowania 750 tys. zł.

 

Ochotnicze straże pożarne będą mogły się ubiegać o maksymalne dofinansowanie w wysokości od 3 do 20 tys. zł jednorazowo. Droższe zakupy będą możliwe, jeśli w pomoc włączą się także samorządy, do czego zachęcał Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.

 

Nabór do programu rozpocznie się 10 czerwca. Wnioski są przyjmowane za pośrednictwem Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie WFOŚiGW.

 

Jak podkreślił prezes Ryszard Gliwiński istotne wsparcie dla jednostek ochotniczych rozpoczęło się już w 2018 roku, jako wspólne działanie ministerstw: ochrony środowiska oraz spraw wewnętrznych i administracji, Narodowego oraz WFOŚiGW, a także Państwowej Straży Pożarnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe