Szpitalny Oddział Ratunkowy doposażony za 250 tys. zł

  • 11.06.2019, 13:59
  • Iwona Bryła
2019-06-11sor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wyposażył swój Szpitalny Oddział Ratunkowy w sprzęt do terapii poszkodowanych. Zakup w 85% pokryła dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko obsługiwanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Starachowicach wzbogacił się o szereg urządzeń obsługujących stanowiska wstępnej intensywnej terapii pacjentów poszkodowanych w wypadkach, czy wymagających szybkiej pomocy medycznej. Ich łączna wartość to 250 tys. zł.

 

Wśród zakupionego sprzętu znajdują się: defibrylator, respirator, aparat USG, cztery kardiomonitory, dwa aparaty do podgrzewania płynów infuzyjnych, dwa pulsoksymetry, trzy zestawy intubacyjne i dwa kapnografy. Jest także wideolaryngoskop, służący do intubacji osób, które nie oddychają samodzielnie. Doposażenie SOR- u było możliwe dzięki przyznanemu szpitalowi dofinansowaniu w kwocie około 225 tys. zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe