Książki od ostrowieckich uczniów

  • 13.06.2019, 08:52
  • PZOZ Starachowice
Książki od ostrowieckich uczniów
Aż 9 kartonów publikacji otrzymał Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od najmłodszych dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sumie przekazano 468 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z myśląo szerzeniu czytelnictwa.

Publikacje zbierali uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 „a” oraz Samorząd Uczniowski klas 1-3, którzy z inicjatywy pani Elwiry Jasiak włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki książek zainicjowaną przez fundację Zaczytani.org. Przez kilka majowych tygodni uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zaangażowani byli w pozyskiwanie książek - zarówno tych używanych, jak i nowych. Publikacje składano w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu w szkole. Przeliczanie i segregowanie woluminów sprawiło dzieciom wiele radości. Wszystkie egzemplarze spakowano w specjalnie przygotowane pudełka oklejone logo Zaczytani.org. Całemu przedsięwzięciu patronowały Dyrektor szkoły Jadwiga Dadia oraz wicedyrektor Magdalena Skręt.

 

Warto podkreślić, że ostrowiecka Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 po raz drugi włączyła się w działania „Zaczytanych” i po raz drugi obdarowała nasz Szpital. W tym roku dzieci zebrały i przekazały o 185 więcej niż w poprzedniej edycji w 2017 r.

 

Jak mówi Katarzyna Arent dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach - „Działania podjęte przez uczniów, rodziców i grono pedagogiczne są niezwykłą lekcją bezinteresowności, wyrazem empatii i wrażliwości na cierpienie innych, promocja czytelnictwa, za co serdecznie dziękujemy. Wymiernym efektem akcji są zgromadzone publikacje, które powędrują zarówno do małych, jak i dorosłych pacjentów. Ich lektura umili im pobyt w Szpitalu, pozwoli oderwać się myślami od choroby i przeżywać przygody wraz z bohaterami książek”.

PZOZ Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe