Inicjatywa referendalna „Wrażliwych Społecznie” w toku

  • 13.06.2019, 09:19
  • Iwona Bryła
2019-06-13wrazliwi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa zbieranie podpisów poparcia za organizacją referendum w sprawie budowy Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach. Akcję od około miesiąca prowadzi Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie”. W tej chwili jak szacują działacze udało im się zdobyć poparcie ponad 3 tysięcy starachowiczan. Do wymaganych 10% jeszcze im trochę brakuje.

Przygotowania do organizacji referendum lokalnego w sprawie poparcia bądź odrzucenia zamiarów budowy w Starachowicach Instalacji Odzysku Energii, Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” rozpoczęło w maju. Od tego czasu działacze zaangażowani są w zbieranie podpisów starachowiczan.

 

Jak informuje szef Stowarzyszenia Paweł Lewkowicz, aby referendum się odbyło listy poparcia musi podpisać minimum 10% z około 40 tys. 300 mieszkańców naszego miasta, uprawnionych do takich działań.

 

Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” szacuje, że w tej chwili dysponuje ponad 3 tysiącami podpisów za przeprowadzeniem referendum. Akcja zbierania kolejnych potrwa jeszcze ponad 3 tygodnie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe