Sprzęt dydaktyczny za niemal 90 tys. zł dla ZSZ nr 2 od starachowickich firm

  • 13.06.2019, 14:39
  • Iwona Bryła
2019-06-13zsz2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Robot przemysłowy oraz symulator automatycznego procesu produkcji - takie upominki Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach otrzymał od lokalnych firm: Odlewni Polskich i Cerradu. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w ramach już 6 edycji Dni Technika, którymi szkoła „Na Maja” promuje się w środowisku lokalnym i popularyzuje nauki ścisłe wśród młodzieży.

 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, poprawiającego warunki nauczania w klasach o profilach: technik mechatronik, technik automatyk i technik elektryk. Jego fundatorami są dwie firmy: Odlewnie Polskie oraz Cerrad.

 

Odlewnie Polskie wyposażyły szkołę w robota wartości 50 tys. zł. Będzie on wykorzystywany do nauki programowania sprzętu pracującego w różnych gałęziach przemysłu.

 

Firma Cerrad ufundowała stanowiska symulujące automatyczny proces produkcji za kwotę 37 tys. zł

 

Przekazanie wyposażenia odbyło się w ramach podsumowania Dni Technika, organizowanych w ZSZ nr 2 już po raz szósty.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe