Starachowicki urząd otwarty dla niewidomych

  • 13.06.2019, 18:07
  • UM Starachowice
Starachowicki urząd otwarty dla niewidomych
Urząd Miejski w Starachowicach zdobył II miejsce w konkursie  Idol, w kategorii "Urząd otwarty dla niewidomych i niedowidzących". Organizatorem konkursu jest Fundacja Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt. Dyplom, w imieniu władz miasta, odebrał Włodzimierz Jedynak kierownik referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki, i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego.

 Nagroda "Idol"skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych. Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację tego Środowiska. 

 

            - To,  że my osoby niewidome lub słabowidzące coraz lepiej radzimy sobie w waszym  świecie, świecie ludzi widzących, to nie dlatego, że jesteśmy coraz lepiej do tego przygotowani, ale dlatego,  że to wy, osoby widzące dla nas ten świat otwieracie – powiedział podczas uroczystego spotkania Marek Kalbarczyk prezes Fundacji Szansa dla Niewidowmych.

 

            Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii "Urząd otwarty dla niewidomych" zajął Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, trzecie miejsce zdobył Urząd Miasta Kielce, natomiast druga pozycja należała do Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

 

            Środowisko osób niewidomych i słabowidzących wyróżniło urząd za wprowadzenie rozwiązań technicznych ułatwiających poruszanie się mieszkańcom z tą formą niepełnosprawności.

 

            W budynku urzędu m.in. wykonano remont klatki schodowej podczas którego zamontowano na schodach pionowe elementy kontrastowe tzw. podstopnice, dzięki którym osoba niedowidząca dostrzega kontrast pomiędzy pionową a poziomą płaszczyzną stopnia. Przy toaletach i schodach pojawiły się specjalne oznaczenia dla osób mających problemy ze wzrokiem. Przy wejściu do sali konferencyjnej „Olimpia” zlikwidowano ciasne przejście wyburzając ścianę i tworząc otwartą przestrzeń.  Pracownicy urzędu przeszli szkolenie z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych.

 

     

UM Starachowice

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe