Szykuje się powtórka wielkiego kolarskiego święta w Starachowicach

  • 14.06.2019, 15:31
  • Iwona Bryła
2019-06-14kolarze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W przyszłą niedzielę 23 czerwca startuje w naszym mieście III Starachowicka Strzała, czyli kolarskie wyścigi amatorskie. Odbędą się razem z profesjonalną imprezą - Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, a wydarzenie uświetni udział prawdziwych gwiazd tej dyscypliny sportu m.in. Zenona Jaskuły i Lechosława Michalaka. Spodziewany jest udział ponad tysiąca kolarzy.

Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego oraz towarzyszące im zawody dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, czyli III Starachowicka Strzała w niedzielę 23 czerwca skupią na naszym mieście uwagę całego kolarskiego świata. Jak informuje główny organizator Grzegorz Wajs z firmy Poland Bike na rowerowe zmagania ma przyjechać ponad tysiąc osób, a impreza rozrosła się jeszcze o Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym.

 

Mistrzostwa startują o godz. 9.30 z Kolarskiego Miasteczka przy Hotelu Europa na ulicy Batalionów Chłopskich, który jest jednym ze współorganizatorów. Kolarze będą się ścigać na terenie Starachowic oraz gmin Brody i Pawłów.

 

Około godz.14.00 rozpocznie się II tura zawodów poprzedzona Paradą Familijną, w której, jak nazwa wskazuje, mogą wziąć udział różne grupy wiekowe.

 

Jak co roku na starachowickie mistrzostwa ma dotrzeć jako gość wicemistrz olimpijski i zdobywca 3- go miejsce w Tour de France w 1993 roku Zenon Jaskuła.

 

Natomiast Lechosław Michalak, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne w 1977 roku weźmie udział w wyścigu.

 

W gronie współorganizatorów kolarskiego święta są także powiat starachowicki oraz gminy: Starachowice, Pawłów i Brody.

 

Ceremonia dekoracji zwycięzców została zaplanowana na godz. 19.00 przy Hotelu Europa.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe