Będzie cieplej i ładniej

  • 15.06.2019, 07:00
  • UG Mirzec
Będzie cieplej i ładniej
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Mirzec. Prace prowadzone są przy trzech szkołach podstawowych w gminie oraz przy budynku Urzędu Gminy Mirzec.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym

 

Zakończyły się już prace przy ociepleniu fundamentów budynku, wymienione zostały wszystkie okna oraz drzwi zewnętrzne, wykonana została opaska wokół budynku. W trakcie jest ocieplanie ścian styropianem od strony wschodniej. W zakresie prac jest ocieplenie ścian, pokrycie ich tynkiem elewacyjnym, wymiana pieca centralnego ogrzewania na gazowy oraz wymiana systemu centralnego ogrzewania. W trakcie ocieplenia jest strop nad nieogrzewanym poddaszem oraz zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku.

Prace w Tychowie Starym będą kosztować 873.300 złotych. Wykonuje je radomskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo – Handlowego „Womax”. Planowane zakończenie prac to 15 sierpnia 2019 roku.

 

Szkoła Podstawowa w Jagodnem

 

Przy budynku Szkoły Podstawowej w Jagodnem ocieplone zostały fundamenty budynku, trwa ocieplanie ścian, które następnie zostaną pokryte tynkiem elewacyjnym. Wokół budynku zostanie ułożona opaska. W zakresie robót jest ocieplenie stropu nad stropodachem, wymiana instalacji centralnego ogrzewania i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu. Koszt prac w Jagodnem, które wykonuje radomska firma Topaz to 693.804 złote.

Planowany termin zakończenia robót to 15 sierpnia 2019 roku.

 

Szkoła Podstawowa w Mircu

 

Prace prowadzone są przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Mircu oraz budynku Urzędu Gminy w Mircu. Zakres prac w budynku szkoły obejmuje wymianę pieca na gazowy, wymianę systemu centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, docieplenie fundamentów, wykonanie opaski wokół budynku oraz docieplenie stropu nad nieogrzewanym poddaszem. Na dachu budynku zostanie zamontowana instalacji fotowoltaiczna. W Urzędzie Gminy zakres prac jest mniejszy. Ocieplone zostaną ściany budynku, zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna na dachu. Koszt robót, które w obu budynkach wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arkada Dela z Radomia to 1.463.700 złotych. Prace mają zakończyć się do 15 sierpnia 2019 roku.

UG Mirzec

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe