Uwaga na fałszywe e-maile o kontroli skarbowej

  • 15.06.2019, 08:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uwaga na fałszywe e-maile o kontroli skarbowej
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach, przestrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca, podszywając się pod urząd skarbowy, informuje o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej.

Nie należy pod żadnym pozorem otwierać wiadomości, ani załącznika i odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może bowiem zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Administracja skarbowa nie wysyła e-maili informujących podatników o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej.Z uwagi na licznie zapytania podatników kierowane do tut. urzędu dotyczące otrzymania takiej właśnie informacji mailowej, należy zachować szczególną ostrożność, tym bardziej,
że jest to kolejny przypadek kiedy oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową lub Ministerstwo Finansów chcąc namówić odbiorców swoich e-maili do otworzenia podejrzanych linków!

Przykład fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe