Rydno rusza w czwartek

  • 10.05.2016, 15:10 (aktualizacja 10.05.2016, 15:13)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Rydno rusza w czwartek
Już po raz dwunasty odbędzie się Piknik Archeologiczny "Rydno". W dniach od 12 do 15 maja nad zalewem na rzece Kamiennej w Wąchocku przy granicy Rezerwatu Archeologicznego będziemy mogli odwiedzić zainscenizowane obozowiska z epoki kamienia.

Do wyjątkowej podróży w czasie zachęcają nas organizatorzy 12 edycji Pikniku Archeologicznego „Rydno”. Cofniemy się o kilkanaście tysięcy lat, aby zobaczyć jak wtedy wyglądało życie. W zainscenizowanych obozowiskach z epoki kamienia przedstawione zostaną m.in.: metody uzyskiwania ognia, techniki obróbki krzemieni oraz zastosowanie barwników mineralnych.

 

Piknik inspirowany jest trwającymi już 100 lat badaniami archeologicznymi na terenie Rezerwatu Rydno. Archeolodzy znaleźli tu bardzo liczne ślady pobytu ludzi z epoki kamienia. Impreza odbędzie się nad zalewem na rzece Kamiennej w Wąchocku właśnie przy granicy tego rezerwatu.

 

Pierwsze dwa dni imprezy organizatorzy kierują do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej. Sobota i niedziela otwarte są na innych zwiedzających. W tych dniach program wzbogacony będzie między innymi o: plenerową wystawę, piknikowe kino oraz pokazy i prezentacje gości z zaprzyjaźnionych archeologicznych instytucji muzealnych i akademickich oraz grup rekonstrukcyjnych.

 

Organizatorami Pikniku są Klub Archeologiczny „Rydno” działający przy Międzyszkolnym Oddziale PTTK w Starachowicach i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku. Wstęp wolny. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe