Ostatni gimnazjaliści opuścili szkołę

  • 20.06.2019, 08:00
  • UG Mirzec
Ostatni gimnazjaliści opuścili szkołę
Ostatni rocznik gimnazjalistów zakończył naukę w mirzeckiej szkole. W środę 19 czerwca absolwenci odebrali świadectwa, a czas działalności mirzeckiego gimnazjum dobiegł końca.

Za wieloletnią pracę nauczycielom, którzy przez lata tworzyli zręby społeczności Gimnazjum Publicznego w Mircu podziękował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który życzył nauczycielom wakacyjnego odpoczynku a także udanych kontynuacji karier poza strukturami gimnazjum. Wszyscy nauczyciele, którzy pracowali w gimnazjum otrzymali z rąk wójta Mirosława Seweryna symboliczne kwiaty.

 

Gimnazjum Publiczne w Mircu działało 20 lat. W tym czasie wykształciło ponad 2000 absolwentów. W placówce uczyło ponad 50 nauczycieli, pracowało też 15 pracowników obsługi. W ciągu 20 lat w szkole było 4 dyrektorów i 4 wicedyrektorów. W aspekcie materialnym gimnazjum to nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek wraz z halą sportową. Pierwszy rocznik zaczął tam naukę we wrześniu 1999 roku, dyrektorem został Marian Pietrkiewicz. W latach od 2001 do 2010 gimnazjum miało rokrocznie po 15 oddziałów. W 2003 roku w szkole utworzono oddziały integracyjne, w 2005 roku do użytku oddana została hala sportowa, a szkoła zyskała imię Jadwigi i Józefa Prendowskich, od 2007 roku dla uczniów prowadzone było doradztwo zawodowe finansowane z budżetu gminy. W 2017 roku oddziały gimnazjalne zostały włączone do struktur Szkoły Podstawowej w Mircu. 19 czerwca 2019 roku historia mirzeckiego gimnazjum dobiegła końca.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe