Służby powiatowe ćwiczyły na wypadek zagrożeń

  • 21.06.2019, 12:18
  • Iwona Bryła
2019-06-21cwiczenia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powódź w Wąchocku i w Brodach i towarzyszące jej inne nieszczęśliwe wypadki - takie symulowane wydarzenia stały się okazją do przećwiczenia gotowości pracowników starostwa powiatowego, urzędów gmin oraz służb ratowniczych do reagowania na zagrożenia, niesienia pomocy poszkodowanym i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Akcja, którą kierował starosta Piotr Babicki, jako szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, trwała kilka godzin i wystawiła uczestnikom pozytywne świadectwo.

Na terenie gmin Wąchock i Brody oraz powiatu starachowickiego odbyły się ćwiczenia sprawdzające stan przygotowania odpowiednich służb, do reakcji na zagrożenia o masowej skali. Koordynował je Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ze starosta Piotrem Babickim na czele, a udział wzięło wiele jednostek: od policji i strażaków poczynając, a na harcerzach kończąc.

 

Scenariusz zakładał przećwiczenie działań w czasie powodzi w gminach Wąchock i Brody i wywołanej przez nią: ewakuacji obozu harcerskiego oraz wypadku drogowego z katastrofą budowlaną.

 

Ćwiczenia były na bieżąco obserwowane z drona i w ocenie starosty Piotra Babickiego potwierdziły dobre przygotowanie wszystkich jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe