Kolarskie święto w Starachowicach

  • 24.06.2019, 16:19
  • Iwona Bryła
2019-06-24strzala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz trzeci ulicami Starachowic i naszego powiatu ścigali się uczestnicy Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym oraz zawodnicy - amatorzy w ramach Starachowickiej Strzały. W sumie blisko 600 kolarzy z całego kraju. A wśród nich reprezentanci naszego miasta, którzy okazali się zwycięzcami wspomnianej Strzały. Najlepszą rowerzystką została Anna Kroner, a wśród mężczyzn zwyciężył Artur Pocheć.

Blisko 600 rowerzystów zawodowców i amatorów stanęło w minioną niedzielą na starcie zorganizowanych w Starachowicach: drugiej edycji Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, III Starachowickiej Strzały, a także, odbywających się po raz pierwszy, Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Ścigano się na trasach: 23, 63 i 123 km po ulicach naszego miasta oraz gmin: Pawłów i Brody, a start i meta znajdowały się przy Hotelu Europa. Jak podsumowuje główny organizator wydarzenia Grzegorz Wajs z firmy Poland Bike, kolarze wystawili imprezie wysokie noty.

 

Współorganizatorem III Starachowickiej Strzały był powiat starachowicki oraz gminy: Starachowice, Pawłów i Brody.

 

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się przy Hotelu Europa z udziałem m.in. Zenona Jaskuły, wicemistrza olimpijskiego i zdobywcy 3- go miejsce w Tour de France oraz przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego i Komendy Głównej Policji. Wręczono nagrody w wielu kategoriach z podziałem na wiek, płeć oraz rodzaj jednośladu. III Starachowicką Strzałę w grupie open kobiet na rowerach szosowych wygrała reprezentantka naszego miasta Anna Kroner, która okazała się także najlepszą żeńską uczestniczką Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym.

 

Drugie miejsce na podium kolarskiej strzały zajęła kolejna starachowiczanka Justyna Tarnowska.

Strzałę w kategorii open mężczyzn na rowerach górskich również wygrał starachowiczanin Artur Pocheć.

 

Na drugim i trzecim miejscu także uplasowali się nasi, odpowiednio: Rafał Przygoda i Mariusz Zięba.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mich
mich 28.06.2019, 21:18
brak finiszu z open strzały oraz zdjęć ???

Pozostałe