Wszyscy radni poparli zarząd powiatu w głosowaniu absolutoryjnym

  • 27.06.2019, 15:32
  • Iwona Bryła
2019-06-28absolutpowiat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Najpierw debata na temat raportu o stanie powiatu, a potem procedura udzielenia absolutorium zarządowi powiatu. Od takich punktów zaczęła się wczorajsza sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Obyło się bez problemów dla obecnej ekipy rządzącej.

Raport o stanie powiatu poprzedził tę część powiatowej sesji, w czasie której radni decydowali o udzieleniu absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. W debacie nad raportem mogli wziąć udział także mieszkańcy, ale nie skorzystali z tej możliwości. Głos zabrali tylko radni. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski, a także członek zarządu powiatu Ryszard Nowak zwrócili uwagę na stagnację w dochodach budżetowych. Powiaty od lat mają ciągle te same źródła wpływów i mniejsze od innych samorządów możliwości pozyskania brakujących środków finansowych.

 

Pozostali radni mówili o kwestiach związanych z oświatą i zdrowiem.

 

Debata nad raportem zakończyła się udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania większością 11 głosów, przy jednym przeciwnym i 7 wstrzymujących się. Następnie radni zajęli się kwestią udzielenia zarządowi powiatu absolutorium. Po przedstawieniu przez skarbnik powiatu Magdalenę Zawadzką sprawozdania z wykonania budżetu z 2018 roku, głos zabrała tylko radna Danuta Krępa przypominając, że odpowiedzialność za jego realizację spoczywa na dwóch zarządach powiatu: obecnym,ale przede wszystkim poprzednim pod jej kierownictwem, który pełnił swoją funkcję do listopada ub. roku.

 

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium przebiegło bez problemów z uzyskaniem wymaganego poparcia. Zarząd powiatu pozytywnie oceniło 18 osób, czyli wszyscy obecni na sesji radni.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe