Wójt gminy Mirzec z jednogłośnym absolutorium

  • 28.06.2019, 15:11
  • UG Mirzec
Wójt gminy Mirzec z jednogłośnym absolutorium
W tym roku procedura udzielania absolutorium nieco się zmieniła. Przedstawienie sprawozdań z wykonania budżetu oraz wniosku Komisji Rewizyjnej RIO i uchwały RIO poprzedziła debata nad Raportem o stanie Gminy Mirzec za 2018 rok i głosowanie nad udzieleniem wójtowi gminy Mirzec wotum zaufania. Radni byli w tej kwestii jednomyślni – za udzieleniem wójtowi Mirosławowi Sewerynowi wotum zaufania było 14 radnych na 14 biorących udział w sesji.

Sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Mirzec za 2018 rok i informacją o stanie mienia komunalnego przedstawił wójt Mirosław Seweryn. Następnie skarbnik gminy Wanda Węgrzyn odczytała uchwałę Składu Orzekającego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie sprawozdań, po czym przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza rozpoczął głosowanie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Mirzec za 2018 rok. Za podjęciem uchwały zagłosowali wszyscy radni.

Kazimierz Kozieł, przewodniczący Komisji rewizyjnej przedstawił wniosek Komisji rewizyjnej Rady Gminy w Mircu z sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Mirzec, a następnie odczytał uchwałę Składu Orzekającego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Mircu o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Mirzec za 2018 rok. Za udzieleniem absolutorium byli wszyscy radni.

Po głosowaniu wójt Mirosław Seweryn otrzymał wielkie brawa, po czym glos zabrał przewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza, który w imieniu całej Rady Gminy pogratulował wójtowi wyniku głosowania.

- Taki wynik obrazuje współpracę Rady Gminy Mirzec z wójtem, która przekłada się na efekty, co widać po sprawozdaniu z przeprowadzonych w 2018 roku inwestycji. Chciałbym podkreślić atuty pana wójta: sprawność i odwagę w podejmowaniu decyzji, dzięki czemu tak liczne inwestycje mogą służyć mieszkańcom – powiedział przewodniczący Jan Zawisza.

Wójt Mirosław Seweryn otrzymał od przewodniczącego Jana Zawiszy kwiaty. Po przewodniczącym życzenia wójtowi złożyli sekretarz Marta Ziomek, skarbnik Wanda Węgrzyn, radca prawny Anna Kołątaj oraz kierownicy referatów i jednostek podległych gminie. Za udzielone zaufanie podziękował wójt Mirosław Seweryn.

- Dziękuję za bardzo dobrą współpracę i zrozumienie w nowej Radzie Gminy Mirzec. Podziękowania kieruję na ręce radnych, dziękuję też sołtysom za pomoc, za sprawną komunikację pomiędzy mieszkańcami sołectw i Urzędem Gminy. Liczę na to, że ta wręcz wzorowa współpraca będzie się nadal tak dobrze układać. Dziękuję też pracownikom Urzędu Gminy: pani skarbnik, pani sekretarz, wszystkim kierownikom jednostek organizacyjnych, dyrektorom. Mam nadzieję, że kolejne lata będą równie dobre dla gminy Mirzec. Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby rozwój gminy był zrównoważony, żeby wszystkie sołectwa rozwijały się harmonijnie, żebyśmy mieszkańcy mogli czerpać korzyści z przeprowadzanych inwestycji, także tych o charakterze społecznym – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe