X Sesja Starachowickiej Rady Seniorów

  • 28.06.2019, 15:44
  • Urząd Miejski Starachowice
X Sesja Starachowickiej Rady Seniorów
27 czerwca br. odbyła się X sesja Starachowickiej Rady Seniorów. Tematem przewodnim sesji było zauważenie potrzeb osób starszych i przewlekle chorych i utworzenie dla nich w Starachowicach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Na sesji gościł Pan Dariusz Kopania Dyrektor ds. Leczniczych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, który przedstawił zasady funkcjonowania i finansowania zakładów opiekuńczo-leczniczych. Omawiane były możliwości powstania ww. zakładu w naszym mieście.

Kolejnym ważnym punktem obrad był wniosek o poparcie inicjatywy utworzenia Muzeum Miasta Starachowice, z którym wystąpił Pan Zbigniew Kopański Przewodniczący Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, które jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Członkowie Rady po wysłuchaniu argumentów przemawiających na korzyść powstania takiej placówki, poparli jednogłośnie tą inicjatywę.
Rada podjęła również dyskusję na temat kanalizacji deszczowej w naszym mieście, która nie jest wydolna w przypadku silnych, ulewnych deszczy. Na zakończenie spotkania został stworzony projekt porządku kolejnej sesji.

Urząd Miejski Starachowice

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe