Powiat ma koncepcję budowy nowego łącznika z Radomskiej do Batalionów Chłopskich

  • 03.07.2019, 14:47
  • Iwona Bryła
2019-07-03drogaprzezszpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze powiatu myślą o budowie nowej drogi przebiegającej przez teren kompleksu szpitalnego. Łączyłaby ona ulicę Radomską z przedłużeniem ulicy Batalionów Chłopskich. Argumentem przemawiającym za inwestycją miałoby być rozładowanie dużego ruchu panującego w okolicach lecznicy.

Temat nowej drogi pojawił się podczas minionej sesji Rady Powiatu, w Starachowicach przy okazji apelu Marii Salwy o uporządkowanie zaniedbanego otoczenia starego szpitala. Członek zarządu powiatu Jerzy Materek wspomniał na początku o wyburzeniu niektórych budynków.

 

Jest też koncepcja powstania nowej trasy, łączącej wewnętrzną drogę szpitala z wybudowanym w ubiegłym roku przedłużeniem ulicy Batalionów Chłopskich.

 

Droga jest na razie w planach, ale jak mówił Jerzy Materek istnieje kilka argumentów przemawiających za jej budową.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbyszek
zbyszek 06.07.2019, 17:48
Powiat niech wzmocni starania o uzyskanie środków finansowych na budowę wiaduktu w zachodniej części miasta bo to co się tam dzieje w godzinach szczytu komunikacyjnego i po każdym zamknięciu przejazdu to istny horror.

Pozostałe