Motocykliści ze Starachowic zawiozą dary polskim dzieciom na Ukrainie

  • 06.07.2019, 08:00
  • Iwona Bryła
2019-07-05ukraina.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Grupa Motocyklowa Motostar pod przewodnictwem księdza Grzegorza Roszczyka, proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach, za kilka dni wyrusza w podróż na Ukrainę, której przyświeca szczytny cel. Motocykliści chcą dotrzeć do trzech miast i przekazać dzieciom tamtejszej Polonii dary przekazane przez ludzi dobrej woli. Charytatywny rajd startuje 13 lipca.

Pasjonaci jazdy na motocyklach ze Starachowic i okolic zrzeszeni w grupie Motostar ruszają niebawem w trasę, której celem jest pomoc polskim dzieciom na Ukrainie. Grupą 16 osób: mężczyzn i kobiet pokieruje ksiądz Grzegorz Roszczyk, prezes Motostaru, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na osiedlu Łazy, która jest współorganizatorem wyprawy. Pomysł powstał pod wpływem osobistych doświadczeń księdza i jego znajomego z pobytu u naszych wschodnich sąsiadów.

 

Dobroczynny rajd wyrusza w sobotę 13 lipca i potrwa 8 dni. Motocykliści odwiedzą trzy ukraińskie miejscowości w okolicach Lwowa, Kijowa i Żytomierza. Ich główny cel to sprawienie radości dzieciom wychowywanym w polskich rodzinach. Nasi mali rodacy otrzymają ofiarowane przez darczyńców upominki: przybory szkolne, zabawki, słodycze, czy książki.

 

Dary tego typu można jeszcze przynosić do parafii. Ważne, by nie były to przedmioty duże, ponieważ rajdowicze mają ograniczone tyko do jednego samochodu osobowego oraz własnych motocykli możliwości transportu. Jak podkreśla ksiądz Grzegorz wsparcie materialne nie jest tu najważniejsze. Jest to raczej forma pokazania ukraińskiej Polonii, że o niej pamiętamy.

 

Prezes Grupy Motocyklowej Motostar już planuje ponowne tego typu odwiedziny, tym razem Polaków na Litwie.

Iwona Bryła

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe