Krzemionki Opatowskie na liście UNESCO

  • 07.07.2019, 13:31
  • Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”
Krzemionki Opatowskie na liście UNESCO Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”
Ten dzień przejdzie do historii muzeum. 6 lipca Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego jako 16. obiekt z Polski został wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Baku (Azerbejdżan) podczas 43. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, komitet głosował między innymi nad złożonym na początku 2018 roku wniosku pod nazwą „Krzemionkowski region prehistorycznego górnictwa krzemienia pasiastego”. Krzemionki zostały zgłoszone jako region prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego oraz związanych z nimi pradziejowych osad. Poza Krzemionkami były zgłoszone jeszcze kopalnie „Borownia” i „Korycizna” oraz neolityczna osada na wzgórzu „Gawroniec” w Ćmielowie.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe