Wakacyjny remont nowej siedziby III LO

  • 08.07.2019, 14:12
  • Iwona Bryła
2019-07-08iiilo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego rozpoczną kolejny rok szkolny w nowej siedzibie po Gimnazjum nr 4 przy alei św. Jana Pawła II w Starachowicach. W czasie wakacji zostanie tam przeprowadzony remont adaptacyjny. W pomieszczeniach m.in. zostanie zamontowana ściana oddzielająca liceum od Szkoły Podstawowej nr 13.

W tym tygodniu ma się rozpocząć remont tej części budynku oświatowego przy alei św. Jana Pawła II, którą do niedawna zajmowało Gimnazjum nr 4. Od września zasiedli ją III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w ramach bezpłatnego użyczenia przez gminę Starachowice. Zlecenie na prace adaptacyjne wygrała firma Demax ze Starachowic.

 

Prace będą się koncentrowały głównie na parterze budynku, gdzie m.in. zostanie zamontowana ściana dzielącą liceum i funkcjonującą po sąsiedzku SP nr 13.

 

Pojawią się też udogodnienia architektoniczne dla uczniów niepełnosprawnych.

 

Termin zakończenia remontu to 16 sierpnia. Jak informuje dyrektor szkoły Mirosław Niewczas zmiana lokalizacji szkoły wpłynęła na wybór nauki w III LO przez nowych uczniów z tych gmin, z których łatwiej dostać się do południowej części Starachowic.

 

W III LO planowane jest utworzenie 4 klas pierwszych, w tym dwóch integracyjnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbyszek
zbyszek 08.07.2019, 18:54
Wszystko ładnie, pięknie tylko, może by pomyślano by przy okazji zrobić coś z ogrodzeniem. Np. pomalować siatkę ogrodzeniową i bramę od strony ul. Św. Jana Pawła bo wyglądają obecnie ohydnie.przez korozję, oraz brzydki brązowy kolor. Wokół ładnie pięknie, ulica po remoncie, a tu szkaradne,i brzydkie ogrodzenie.Prezentuje się to fatalnie...

Pozostałe