Rządowy program „Czyste powietrze” znajduje kolejnych zwolenników

  • 15.07.2019, 13:32
  • Iwona Bryła
2019-07-15wfosigw2000.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zainteresował kolejne gminy naszego województwa rządowym programem „Czyste powietrze”. Umowy na wdrożenie tego przedsięwzięcia na swoim terenie podpisało osiem samorządów. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Fundusz zawarł już dwutysięczną umowę na jego realizację.

.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach z powodzeniem realizuje rządowy program „Czyste powietrze”, który oferuje właścicielom domów jednorodzinnych dotacje i pożyczki na wymianę przestarzałego ogrzewania oraz termomodernizację budynków. Dowodem na duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem było uroczyste podpisanie umowy z dwutysięczną osobą, która otrzymała to ekologiczne wsparcie. Umożliwia ono zrefundowanie części kosztów poniesionych na m.in. zamianę starych źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne, podłączenie się do centralnej sieci ciepłowniczej, docieplenia budynków, wymianę okien i drzwi, czy instalację paneli fotowoltaicznych lub solarnych kolektorów wodnych.

 

Wniosków złożono jednak o wiele więcej. Jak informował prezes WFOŚiGW w Kielcach Ryszard Gliwiński zweryfikowano już ponad 4 tysiące 100 zgłoszeń.

 

WFOŚiGW kierując się wygodą mieszkańców otworzył lokalne biura, w których można składać wnioski do programu „Czyste powietrze” bez konieczności podróży do Kielc. Takie placówki działają już w 3 gminach, teraz dołącza do nich 8 kolejnych.

 

Porozumienia o otwarciu biur podpisały gminy: Staszów, Stopnica, Pińczów, Gnojno, Wiślica, Klimontów, Radków i Bałtów. Już niebawem mieszkańcy będą mogli skorzystać z ich usług.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe